Könyvajánló

Jessica Day George – Éjféli bál és Üveg hercegnő

Sziasztok!

Most kettő az egyben ajánlót hozok nektek, mindkettő regény egy-egy mese feldolgozás és egyben egy trilógia első két része. Nem rég vettem észre, hogy van egy harmadik is, amit nem fordítottak le magyarra és elég valószínű, hogy nem is fognak. De ha valaki keresné, akkor Princess of the Silver Woods néven jelent meg.

Az első könyv az Éjféli bál című regény, mely a Széttáncolt cipellők mese feldolgozása. 

Íme a fülszöveg:

Rose hercegnő a legidősebb tizenkét lánytestvér közül, akik arra kárhoztattak, hogy a gonosz Kőbezárt király palotájában, mélyen a föld alatt táncoljanak minden éjjel. Születésüktől kezdve átok ül rajtuk, és csak a halál adhatja vissza a szabadságukat. Rose azonban találkozik Galennel, egy fiatal, katonából lett kertésszel, aki nem veti meg a kalandot, és épp olyan elszánt, akárcsak Rose, és a szabadság egyszeriben nem is tűnik olyan elérhetetlennek. Hogy legyőzzék a királyt és sötét udvartartását, szükségük lesz egy láthatatlanná tévő köpenyre, egy fekete gyapjúláncra, melyet bűvös ezüst kötőtűkkel kötöttek, és mind közül a legkritikusabb hozzávalóra – az igaz szerelemre. A Széttáncolt cipellők című mese újrafeldolgozásával Jessica Day George megint megmutatja, milyen mesterien alkot valami teljesen újat egy történetből, amelyről csak hittük, hogy ismerjük. 

Szóval adott ugye 12 hercegnő, bevallom ez amennyire tetszett a könyvben annyira nehéz is volt kibogozni, melyik hercegnő melyik. Néhol azt éreztem tiszta káosz az egész. Az alapsztori szerintem sokat nem változott, így sok újdonság nem volt számomra, de mivel mese adaptáció nem is vártam el. 

Talán a legérdekesebb adalék maga az volt, hogy a lányokat megmentő herceg kötött és az általa kötött dolgok mágikus erővel bírtak. 

Illetve volt egy hercegnő, Pipacs, akiről egy icipicit többet tudhattunk meg mint a többiekről, Roset leszámítva, aki ugye a legidősebb testvér. Pipacs hercegnőt nagyon megkedveltem és legnagyobb örömömre a sorozat következő részében ő lett a főszereplő. 

Többet erről a részről nem is írnék, a mesét sokan ismerik amúgy is. 

Nálam 5/4,5. Tetszett, le tudott kötni felnőtt fejjel is. Aki szeretne kicsit kikapcsolódni vagy visszarepülni gyerekkorba és szeretik a mese adaptációkat, azoknak mindenképp ajánlom elolvasásra. 

És akkor térjünk is rá a sorozat második részére, ami az Üveg hercegnő címet viseli. 

Bár a címből sejteni lehet, azért elég sokáig kétséges volt számomra, hogy ez most melyik mese átirata is lesz. 

Mielőtt rátérnénk előbb a fülszöveg:

Az egyik átok… a másikhoz vezet.

Miután hosszú évekig átok kényszerítette, hogy minden éjszaka táncra perdüljön, Pipacs hercegnő esküvel megfogadta, hogy soha többé nem húz tánccipellőt a lábára. Éppen ezért csupán vonakodva vállalkozik arra, hogy részt vesz a királyi csereprogramban, amit édesapja a szomszédos országok uralkodóival együtt ötlött ki.

Először nem is tűnik olyan rossznak az élet a távoli Bretonban, főleg mivel felbukkan egy jóképű herceg, aki a barátságát kínálja… sőt talán még többet is. Ám egy Eleonora nevű szegény szolgálólány is megjelenik a színen, és szemet vet a hercegre. Vajon melyik lány fogja elnyerni a szívét? És vajon ki áll a káprázatos báliruhák és cipellők mögött, amikben a nincstelen Eleonora parádézik a bálokon? Csak Pipacs hercegnő lát át a mágián, ami a királyság összes többi lakóját bűvöletben tartja. Mivel egy átkot már sikerült legyőznie, ő a legmegfelelőbb arra, hogy egy másikkal is megbirkózzon.

Mint említettem legnagyobb örömömre Pipacs hercegnő lett az egyik főszereplő. Miután sikerült megtörni az átkot a hercegnők felett az eltelt pár év és megannyi halott herceg miatt politikai szempontból a hercegek és hercegnők más országokba utaznak. Így találkozik Bretonban Pipacs Christiannal, Marianneval, Eleonórával, Tatettel és Rogerrel.

Az ő karatereik játsszák a központi szerepet a történetben.

Pipacs bár erős és nem mutatja, de nagyon is megviselték a hosszú, tánccal töltött évek így kissé kemény és fiús csaj vált belőle. Legjobb barátnője a vendégcsalád lánya lesz Marianne, aki igazi hercegnő izig vérig. 

A fiúk Tate, Christian és Roger igazi barátok és udvarlókká váltak a történet során és bár kis segítség kellett az igaz szerelem legyőzte a mágiát is. 

Eleonora volt a történetben a legkülönlegesebb karakter. Egy egyszerű szolgálólány meséjét ismerhetjük meg, akinek múltja nem egyszerű. És hogy hogy lesz Eleonorából Ella? A keresztanya, hintó és üvegcipellők most is olyan szép jövőt hoznak majd?

Hát igen ez valóban a Hamupipőke című mese átdolgozása igencsak különleges módon. Bevallom engem teljesen beszippantott a történet. Talán ha lehet még jobban tetszik mint az eredeti mese. 

Sikerült igazán egyedi módon feldolgozni ezt a mesét. 

Nálam 5/5. Bár itt is néhol fellelhető volt a nevek és helyek okozta káosz és talán picit lassan indul be a dolog, de ezek ellenére is azt kell mondjam, nekem tetszett. 

Kedvenc részek most kivételesen elmarad, mert egyik könyvnél se jelöltem 🙁 utólag bánom, mert volta azért benne olyanok, amik ide kerülhettek volna.

Molyon könnyen megtalálhatjátok a sorozat részeit és hozzá egy két idézetet illetve mások értéelését is :

https://moly.hu/konyvek/jessica-day-george-ejfeli-bal

Szólj hozzá

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük