Robin O’Wrightly – Erelem
Erelem 1.
Sziasztok!
Még májusban újabb Robin O’ Wrightly könyvet olvastam, de elmaradt az ajánló róla, ezért most ezt a hiányosságot pótlom.
R.O.W. szerintem nagyon színes palettával rendelkezik megjelent könyvei terén és amiket eddig olvastam tőle mind nagyon tetszett. Andrea & Andrea, Tonio & Leona mint narrációs szatírák illetve az Emlékkönny, ami egy gyönyörű szép családregény.
Fülszöveg:
A jóképű és kissé paranoiás adóhivatalnok beleszeret a nem csak kívül szőke, feketegazdaságban dolgozó hosztesszbe. „Ez valami vicc?” Az!
Ez a kötet nem egy szerelmesregény paródiája, hanem az összesé. De hogy ne csupán öncélú poénkodás legyen, természetesen van mondanivalója is: nem csak mínusz centikben mérhető a legmélyebb kapcsolat férfi és nő közt. Még ha ehhez az őrület határát kell súrolni a túloldalról…
Bátran vágtam bele az olvasásba hiszen eddig minden könyvet úgy éreztem az enyém volt, nekem írták. Sajnos az Erelem nem ilyen volt, bár a könyv nagy része tetszett és rosszat nem tudnék rá mondani, de az a maradék kis rész nekem nem jött be.
Ez egy humoros, abszurd paródia. Nekem kicsit talán az abszurditás volt sok a történetben, voltak jelenetek, amik nem tetszettek, de hát ettől még nem rossz az, csak az én ingerküszöbömet lépték át 😀 bocsesz R.O.W. ettől még szeretem a könyveid.
A sztori maga tetszett, könnyed volt, szórakoztató, néhol teljesen őrült és a két főszereplő karaktere is szimpi volt. Azért nehogy azt higgyétek, hogy ez a könyv egy teljesen képtelen történet, mert bizony azért vannak benne nagy igazságok eldugva. Tetszett még, hogy amennyire eszementnek tűnik az egész, mégis annyira valós és a való élet problémái jelennek meg benne.
A narrációs részek pedig ismét szuperek voltak, imádom mikor beszól a szerzőnek.
Szóval bátran ajánlom mindenkinek, akik szeretik az abszurd humort és a humoros történeteket.
Nálam ez most 4.5/5. Mivel a többi R.O.W. könyv 5-öt kapott, így ebből most picit le kellett vonjak.
Azért, kedvenc rész itt is bőven akadt:
“ Mondok egy viccet. Te tudod, mi a különbség egy jó pasi és egy jó könyv között?”
„Nem én. Mi?”
„…Akkor pasizz tovább szépen.” “
“ „Főnővérnősző…
Mi van? Kifogyott a film a tévéből?
Speciel most rosszul használtad a szót. …Tessék, itt az értelmező kéziszótár! Látod? Olvasok. A vérnőszés baromira nem azt jelenti, amire gondoltál. …Már ha arra gondoltál, amire én gondoltam, hogy gondoltál?!
Mifene, te olvasol is? Meglepő fordulat! …Inkább ne gondolkodj, még megárt, nem fogod érteni a tévéműsort! Mindenesetre most az egyszer igazad van. De ugye elfér ennyi botlás ebben a történetben? A többi közt?!
Nem tudom. Mennyi bevételt vársz?
Oké… Vágom… Javítok. …Nnna! Kihúztam, látod?! “
“– Jaj, Anya, olyan vagy, tudod, hogy ez nem fertőző már – felelte az, miközben befészkelte magát a kényelmes fekvőhelyre.
– Mi? Az iskolusz undoritisz? Fenéket nem… Felnőttkori szövődménye a munkausz undoritisz. Ha lehet, még rohadtabb, mint kiskori megnyilvánulása. És semmivel sem gyógyítható, kizárólag szabadnappal… Mondd el, kicsim, mi bánt? Miért nem tudsz aludni?”
Az írónő oldalát itt találjátok: https://robinowrightly.wordpress.com/
A következő linken pedig az írónő eddig megjelent könyveit tudjátok megrendelni a kiadótól támogatva őket ezzel is: https://shop.konyvmogul.hu/robin-o-wrightlyhttps://shop.konyvmogul.hu/robin-o-wrightly